Cześć!

Kilka postów temu wspominaliśmy o zakupach na diecie bezglutenowej, gdzie możemy kupić specjalnie oznaczone produkty i że nie zawsze jest to takie proste. Dzisiaj chcemy obalić jeden z mitów na temat diety bezglutenowej, że jest ona bardzo kosztowna. Dlaczego tak koniecznie nie jest? Przedstawimy Wam dzisiaj jak nie wydawać na produkty fortuny.

A wszystko to za sprawą, stwierdzenia, że na tej diecie nie możemy iść innych produktów prócz tych z sklepowych specjalnych półek. Dieta bezglutenowa to nietolerancja glutenu i często szukanie zamienników wśród dostępnych u nas w kuchniach produktów. Nie musi się to od razu wiązać z wielkimi wydatkami. Dodatkowo podczas już właściwych zakupów warto kalkulować wydatki i zrobić rozeznanie, gdyż ceny są czasem mocno zawyżane. A chyba nikt nie lubi przepłacać.

W Internecie możemy znaleźć wyszukiwarkę i porównanie cen tych produktów. W sklepach internetowych ceny na jednym produkcie różnią się nawet o kilka złotych. Co w rozrachunku większych zakupów na prawdę wychodzi sporo.

Dobrą opcją zaoszczędzenie jest również wykonywanie pewnych prac w domu. Mniej skomplikowane prace to np. mieszanie przypraw czy zblendowanie własnej mąki. Dla osób bardziej zaawansowanych kulinarnie świetnym rozwiązaniem będzie własna produkcja pieczywa bezglutenowego: bułek i chleba.

Osoby na diecie bezglutenowej muszą również pamiętać, że to nie tylko zamiana produktów np. pieczywa na te z przekreślonym znaczkiem, ale bardziej na przestawienie się na inny sposób bardziej urozmaiconego jedzenia.

O zamiennikach stosowanych w diecie bezglutenowej już niedługo poczytacie na blogu.