Hej!

Ostatnimi czasy w mediach zrobiło się głośno na temat tego czy faktycznie będąc na diecie bezglutenowej odżywiamy się zdrowo?

Tutaj warto zwrócić uwagę na zagadnienie dotyczące stopnia przetworzenia produktów.  Niestety często skład produktów bezglutenowych pozostawia wiele do życzenia. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na składy produktów.

Kolejną kwestią jest prawidłowe rozłożenie składników odżywczych. U osób stosujących dietę bezglutenową niskie jest spożycie błonnika pokarmowego, witaminy B oraz niektórych W produktach mocno przetworzonych występuje również spora ilość tłuszczu, soli oraz minerałów tj. żelaza, cynku czy magnezu.

Nie należy jednak wpadać w panikę. Dieta bezglutenowa nie będzie szkodzić naszemu zdrowiu jeżeli skupimy się na uważnym czytaniu składów produktów na opakowaniach oraz jeżeli dieta bezglutenowa stanie się dodatkiem do naszego codziennego odżywiania.

Podsumowując, czytajcie etykiety. Jeżeli nie znacie jakiegoś składnika w składzie zapytajcie osoby np. stojącej na stanowisku z produktami bezglutenowymi lub po prostu wyszukać informacji w Internecie.