Hej!

Jeżeli jesteście na diecie bezglutenowej pewnie kilka razy doświadczyliście problemu z niedostępnością specjalnego jedzenia. Jak na prawdę wygląda ta sprawa? Jeszcze kilka lat temu kupienie produktów bez glutenu było problemem. Obecnie w wielu supermarketach się półki z produktami bezglutenowymi. Niestety pracownicy często nie znają asortymentu i nie są w stanie wystarczająco nam pomóc.

Otwiera się co raz więcej sklepów stacjonarnych sprzedających bezpośrednio produkty bezglutenowe. Powstają stacjonarne sklepy BIO, w których bez problemu można znaleźć żywność bez glutenu. Trzeba jednak przyjąć, że produkty przeważnie są około 4-5 krotnie wyższe od popularnych produktów z glutenem. na bezglutenowych produktach powinno pojawić się specjalne oznaczenie, o którym już pisaliśmy na naszej stronie.

Problem z sklepami z produktami bezglutenowymi może wystąpić w mniejszych miastach. W tym przypadku rozwiązaniem jest Internet.

W Internecie można kupić produkty bezpośrednio od producentów. W wyszukiwarce po wpisaniu frazy: Sklep bezglutenowy proponowanych jest co najmniej 10 sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży produktów bezglutenowych. Możemy swobodnie porównywać oferty i znaleźć tą najbardziej dla Nas korzystną.

Wybieracie sklepy internetowe czy szukacie sklepów stacjonarnych z bezglutenową żywnością?